U MATKI

U MATKI

Jak zwykle w wigilię Zesłania Ducha Świętego Córki Maryi Niepokalanej spotkały się u tronu Pani Jasnogórskiej aby w modlitwie powierzać Bogu przez ręce Maryi, intencje Zgromadzenia, Sióstr i wszystkich bliskich im osób. W tym roku przypadało ono z 22/23 maja. Te dni pozostaną w naszej pamięci na długo, ponieważ w tym wyjątkowym czasie 25 osób, biorących udział w "drodze zawierzenia" oddało swoje życie Jezusowi przez Maryję.

DO ZOBACZENIA W NIEBIE

DO ZOBACZENIA W NIEBIE

Dzisiaj 19 maja w naszych wspólnotach świętujmy 72 rocznicę narodzin dla nieba naszej Współzałożycielki Ludwiki Walerii Gąsiorowskiej

XX KAPITUŁA GENERALNA

XX KAPITUŁA GENERALNA

Siostry niepokalanki w dniach 1-3 maja 2021r. uczestniczyły w XX Kapitule generalnej.

ŚWIĘTY JÓZEF: MARZENIE POWOŁANIA

ŚWIĘTY JÓZEF: MARZENIE POWOŁANIA

Papież Franciszek wystosował orędzie na 58. Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który będzie obchodzony 25 kwietnia. Będzie mu patronował św. Józef i będziemy przeżywać go pod hasłem: "Święty Józef: marzenie powołania". 

S. URSZULA NA UNIWERSYTECIE

S. URSZULA NA UNIWERSYTECIE

10 marca 2021r. w ramach sympozjum zorganizowanego przez wydział teologiczny Uniwersytetu Kard. St. Wyszyńskiego mogliśmy wysłuchać prelekcji dotyczącej życia i zasadniczych elementów duchowości s. Urszuli Napierskiej. Referat wygłosił ksiądz Postulator procesu beatyfikacyjnego - ks. dr. Łukasz Białk. 

SYMPOZJUM O ŹRÓDŁACH

SYMPOZJUM O ŹRÓDŁACH

10 marca 2021r. mogliśmy uczestniczyć w systemie zdalnym, w sympozjum zorganizowanym przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Teologia duchowości)  ŹRÓDŁA DUCHOWOŚCI ZGROMADZEŃ HONORACKICH.

OPOWIEŚĆ O LUDWICE WALERII GĄSIOROWSKIEJ

OPOWIEŚĆ O LUDWICE WALERII GĄSIOROWSKIEJ

Ukazała się nowa pozycja książkowa dotycząca postaci naszej Współzałożycielki Walerii Ludwiki Gąsiorowskiej pt.: Matka. 

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA MARYI

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA MARYI

W genezę zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej  wpisują się dwa wydarzenia:  ogłoszenie dogmatu o Niepokalanym Poczęciu NMP w 1854 roku oraz beatyfikacja Ludwika Marii Grigniona de Montfort,  która  miała miejsce w  roku 1888.

Miłość to najprostsza droga do Boga...

© | Zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej
Wszelkie prawa zastrzeżone | Wykonanie AKAP-IT
Informacja o ochronie danych osobowych

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dane osobowe zawarte w serwisie są przetwarzane za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Córek Maryi Niepokalanej.