PIESZO ON-LINE

PIESZO ON-LINE

 

Czy da się zorganizować pieszą pielgrzymkę on-line? W tym roku tak właśnie wyglądała Piesza Pielgrzymka Honoracka.

Co roku z końcem czerwca wyrusza z Zakroczymia do Nowego Miasta Piesza Pielgrzymka Honoracka. Trasa, jaką pokonuje jest drogą, którą wiele lat temu przeszedł o. Honorat Koźmiński – patron zawierzenia i wytrwania. Idąc jego śladami pielgrzymi uczestniczą w wyjątkowych rekolekcjach w drodze, zatrzymując się nad pewnym egzystencjalnym tematem, czerpią przykład z życia Błogosławionego. W tym roku hasłem pielgrzymki było: REANIMACJA – TAJEMNICA ŻYCIA.

Całe życie człowieka jest pielgrzymką do nieba i oby tego życia nie przespać. Raz idzie się pod górkę, a raz z górki. Ważne, że na tej drodze jest Jezus. To On prowadzi, a jednocześnie idzie razem. Towarzyszy człowiekowi, zawsze gotowy pomóc gdy tylko w tej drodze ustaje, a kiedy upadnie – podniesie. To On jest Panem życia i śmierci, więc chociażbym przechodził przez ciemną dolinę zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.

Nigdy nie ma sytuacji beznadziejnej, bo nawet gdy czyha śmierć, a nawet toczy człowieka wewnętrzny rozkład, to Bóg jest Panem życia i śmierci i On może przywrócić nam życie! Obudź się do życia! Tobie mówię wstań!

JEDYNY RATUNEK

JEDYNY RATUNEK

W chwilach pomyślności, radości, szczęścia, ale i smutku zawsze szukamy ratunku u Matki. Siostry ze Zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej razem z przyjaciółmi tej rodziny zakonnej w nocy z 30 na 31 czerwca zebrały się w Jasnogórskim Wieczerniku.

Maryjo, widzisz co się dzieje z Kościołem Twego Syna, ze światem, z umiłowaną naszą Ojczyzną, co przeżywa udręczona ludzkość. Uratuj nas! Pomóż Kościołowi, pomóż ludzkości, pomóż każdemu z nas! To słowa, którymi zwróciła się do Maryi Przełożona generalna Zgromadzenia, zawierając w nich wszystkie intencje i troski pielgrzymującego Kościoła oraz wiarę we wszechmoc Boga i orędownictwo Maryi. Modlitwa ma wielką moc, ponieważ przyciąga ona moc Boga – mówiła. Była to zachęta do gorliwego czuwania w wyjątkową noc zesłania Ducha Świętego. Otwierania swojego serca na Jego działanie. Uświadomienia sobie prawdy, że Bóg przychodzi codziennie i chce prowadzić wszystkich do pełni życia.

Tej wyjątkowej nocy zebrani kontemplowali tajemnice z życia Maryi, a pomagały w tym teksty z kazań sługi Bożego Kard. S. Wyszyńskiego. Wybrały je specjalnie na tę okoliczność s. Danuta i s. Anna. Dla Kardynała Wyszyńskiego Maryja była nie tylko częścią jego pieczęci biskupiej ale przede wszystkim kształtowała program jego życia i posługi. To właśnie Maryja jest jedynym programem Kościoła w Polsce jaki zostawił nam Prymas Tysiąclecia.

Odpust zupełny dla dotkniętych koronawirusem

Odpust zupełny dla dotkniętych koronawirusem

Kochani!

Bardzo ważna informacja dla osób wierzących!

Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret udzielający odpustu zupełnego wiernym zarażonym koronawirusem, przebywającym na kwarantannie, a także pracownikom służby zdrowia, rodzinom i wszystkim w jakikolwiek sposób dotkniętym tym problemem.

Więcej informacji o warunkach jego uzyskania na: https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2020-03/dekret-penitencjarii-apostolskiej-odpust.html

Róże i karnawał

Róże i karnawał

W sobotę 22 lutego w domu Sióstr przy ul. Balzera 17 b odbyło się kolejne spotkanie Szkolnego Kółka Różańcowego Dzieci. Kontynuując katechezy o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Marii Panny, s. Teresa przedstawiła dzieciom jak na co dzień można go praktykować. 

Duchowe Spa

Duchowe Spa

"Zasłuchani z Maryją" - to temat weekendowego dnia skupienia dla dziewcząt.

Wielki Post w Czadzie

Wielki Post w Czadzie

Powszechność Kościoła objawia się m.in w liturgii. W Środę popielcową Kapłan posypuje nasze głowy popiołem wypowiadając słowa przypominające o naszej zależności od Boga i potrzebie nawrócenia.

Życie zakonne nobilituje

Życie zakonne nobilituje

Bogu niech będą dzięki za 100 lat życia s. Marii Ambroziak, w Zgromadzeniu Córek Maryi Niepokalanej s. Wenancji  od Matki Bożej Anielskiej.

Dzieci za klauzurą

Dzieci za klauzurą

Dzieci  spędzają czas ferii w różny sposób. Jedni wyjeżdżają na narty, inni do dziadków, jeszcze inni z rodzicami za granicę, a są i tacy, którzy dobrowolnie ten czas spędzają w klasztorze.

Miłość to najprostsza droga do Boga...

© | Zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej
Wszelkie prawa zastrzeżone | Wykonanie AKAP-IT
Informacja o ochronie danych osobowych

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dane osobowe zawarte w serwisie są przetwarzane za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Córek Maryi Niepokalanej.