PIESZO ON-LINE

PIESZO ON-LINE

 

Czy da się zorganizować pieszą pielgrzymkę on-line? W tym roku tak właśnie wyglądała Piesza Pielgrzymka Honoracka.

Co roku z końcem czerwca wyrusza z Zakroczymia do Nowego Miasta Piesza Pielgrzymka Honoracka. Trasa, jaką pokonuje jest drogą, którą wiele lat temu przeszedł o. Honorat Koźmiński – patron zawierzenia i wytrwania. Idąc jego śladami pielgrzymi uczestniczą w wyjątkowych rekolekcjach w drodze, zatrzymując się nad pewnym egzystencjalnym tematem, czerpią przykład z życia Błogosławionego. W tym roku hasłem pielgrzymki było: REANIMACJA – TAJEMNICA ŻYCIA.

Całe życie człowieka jest pielgrzymką do nieba i oby tego życia nie przespać. Raz idzie się pod górkę, a raz z górki. Ważne, że na tej drodze jest Jezus. To On prowadzi, a jednocześnie idzie razem. Towarzyszy człowiekowi, zawsze gotowy pomóc gdy tylko w tej drodze ustaje, a kiedy upadnie – podniesie. To On jest Panem życia i śmierci, więc chociażbym przechodził przez ciemną dolinę zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.

Nigdy nie ma sytuacji beznadziejnej, bo nawet gdy czyha śmierć, a nawet toczy człowieka wewnętrzny rozkład, to Bóg jest Panem życia i śmierci i On może przywrócić nam życie! Obudź się do życia! Tobie mówię wstań!